جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73298
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 14:47
  تعداد بازدید : 736

  قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد

  محور قرار گرفتن 18 جرم در اجرای برنامه های پیشگیرانه

  قائم مقام معاونت پیشگیری از وقوع جرم گفت: ۱۸ جرم و آسیب با توجه به آماری که در نظام قضایی کشور و مجموعه انتظامی و اطلاعاتی کشور وجود داشت، استخراج و معین شد تا همه استان ها برنامه های پیشگیرانه خود را بر اساس این ۱۸ جرم طراحی کنند و در پایان سال ۹۴ روند رشد جرایم و آسیب ها کاهش یابد.

  به گزارش میزان «مهدی امیری اصفهانی» در دومین گردهمایی ارتقای اثربخشی برنامه ریزی در پیشگیری از وقوع جرم اظهار کرد: برنامه ریزی در حوزه پیشگیری یکی از نکات مورد توجه در این زمینه به شمار می رود تا بتوان اقدامات موثری را انجام داد. 

  وی با بیان اینکه نظام برنامه ریزی معاونت اجتماعی بازبینی شد، تصریح کرد: با استفاده از منابع و ظرفیت های موجود در کشور، مهم ترین آسیبها و جرایمی را که موجب برهم خوردن امنیت و آسایش عمومی، تضییع حقوق جامعه و افزایش ناهنجاری ها ی افراد می شود شناسایی کرده و این موارد در سال ۹۴ مورد توجه قرار بیشتری می گیرد تا همه ظرفیت ها بر این عناوین متمرکز شود. 

  وی اذعان داشت: تلاش ما در مسیر کاهش آسیب ها در جامعه است و این اقدام مستلزم همراهی و همدلی تمام واحدهای معاونت بوده زیرا سبب می شود تا کار ها موثر تر پیش برود. 

  وی اظهار کرد: توزیع و تولید مواد مخدر، سرقت ها، اختلاس، ارتشا، زمین خواری، آسیب های محیط زیست، کلاهبرداری و جرایم فضای سایبری از جرامی هستند که در فهرست عناوین جرم قرار دارند و همچنین در آسیب ها نیز موارد طلاق، مبانی مخل تحکیم خانواده و فضای مجازی و... قرار دارند که مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
63