جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73296
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 14:39
  تعداد بازدید : 593

  از سوی سازمان پزشکی قانونی اصفهان اعلام شد

  افزایش آمار متوفیات ناشی از حوادث ترافیکی

  سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان اعلام کرد: در سال 93 یک هزار و ۱۳۵ نفر در حوادث ترافیکی استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال 92 ، دو درصد افزایش نشان می دهد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، سازمان پزشکی قانونی استان اصفهان اعلام کرد: از مجموع تلفات حوادث ترافیکی یکسال گذشته در این استان ۲۴۸ نفر زن و ۸۸۷ نفر مرد بوده اند.
  بیشترین تلفات حوادث ترافیکی با ۶۳۰ مورد در جاده های برون شهری و ۴۳۵ مورد در مسیرهای درون شهری، ۴۶ مورد در جاده های روستایی ۱۶ مورد مربوط به جاده های خارج استان و هشت مورد نامعلوم گزارش شده است.
  همچنین در یکسال گذشته ۲۲ هزار و ۲۵۳ مصدوم حوادث ترافیکی به اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه مراجعه کردند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۴۷ نفر مرد و ۶ هزار و ۲۰۶ نفر زن هستند.
  لازم به ذکر است مصدومین حوادث ترافیکی سال ۱۳۹۳ در مقایسه با سال ۱۳۹۲، سه دهم درصد کاهش یافته است. 

  افزایش آمار فوت ناشی ازحوادث کار در سال ۱۳۹۳ در استان اصفهان

  طی سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۵۹ نفر (همگی مرد) به دلیل حوادث ناشی ازکار فوت شده و در مراکز پزشکی قانونی استان اصفهان مورد معاینه قرار گرفته اند.
  لازم به ذکر است تعداد موارد فوت ناشی ازحوادث کار در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال ۱۳۹۲معادل ۲۰ و نیم درصد رشد داشته است.
  در این مدت آمار مصدومین ناشی از حوادث کار با ۲۹۳۳ مورد شامل ۱۴۴ زن و ۲۷۸۹ مرد نسبت به سال ۱۳۹۲ معادل ۲ و شش دهم درصد کاهش داشته است.

  کاهش آمار معاینات سرپایی پزشکی قانونی 
  در سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۴۷ هزار و ۱۴۰ نفر در حوزه معاینات سرپائی اداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه مورد معاینه قرار گرفته اند که از این تعداد ۴۸ هزار و ۱۵۴ نفر زن و ۹۸ هزار و ۹۸۶ نفر مرد بوده که این آمار نسبت به سال ۱۳۹۲ معادل یک و نیم درصد کاهش نشان می دهد.
  اجساد معاینه شده دراداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه دراین مدت ۳۴۶۵ مورد (۷۳۰ زن و ۲۷۲۲ مرد و ۱۳ مورد نامعلوم) بوده که نسبت به سال ۱۳۹۲ معادل ۵ درصد افزایش داشته است.

  بر اساس آمار فوق فعالیتهای مرتبط با معاینات اجساد تنها دو درصد از شرح فعالیتهای (سرپایی و تشریح) پزشکی قانونی استان را تشکیل می دهد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
58