جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73293
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 14:28
  تعداد بازدید : 476

  رئیس کل دادگستری استان تهران:

  کثرت پرونده و کمبود کادر قضایی به مخاطرات قضاوت افزوده است

  رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: شغل قضاوت در زمره بهترین و شریف ترین مناصب اجتماعی قرار دارد که در کنارش مخاطرات سختی قرار گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی در اولین گردهمایی سازماندهی رابطین فرهنگی دادگستری استان تهران که صبح امروز در دادگستری استان تهران برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی ما به اقتضای این که دارای مردمی مسلمان و نظام و حکومتی اسلامی است نیاز است که ما در زندگی فردی و اجتماعی خویشتن خویش را با فرهنگ ناب اسلامی تطبیق دهیم.

  وی ادامه داد: ما باید زندگی مان را بر پایه و اصول دین اسلام بنیانگذاری کنیم که اگر اینگونه باشیم هم دنیای خوب و هم آخرتی زیباتر خواهیم داشت؛ لذا همه ما نیازمندیم که از فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی در زندگی هایمان بهره ببریم.

  رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: برخی از افراد که در مشاغلی با مخاطرات بیشتری روبرو هستند باید بیش از دیگران به خویشتن خویش توجه کنند. از جمله مشاغلی که مخاطرات فراوان آن را فراگرفته منصب قضا و یکایک مشاغل مربوط به قوه قضاییه است؛ بنابراین ضعف در این مسئولیت مخاطراتی را همراه خود دارد.

  اسماعیلی با بیان اینکه می طلبد که ما بیش از سایرین در جهت ارتباط با خدا و خویشتنداری گام برداریم تصریح کرد: این شغل ذاتا با آسیب هایی مواجه است که اگر این گونه نبود نمی گفتند که قضاوت لبه پرتگاه آتش جهنم است، اما باید بدانیم که قضاوت در زمره بهترین و شریف ترین مناصب اجتماعی قرار دارد، اما در جوارش مخاطرات سختی قرار گرفته است. لذا باید تلاش کنیم دامنمان را از این آسیبها جمع کنیم تا خدای نکرده گرفتار نشویم.

  اسماعیلی ادامه داد: ذات شغل ما این اقتضا را دارد که مثلا برخی از اصحاب پرونده بخواهند قاضی را فریب دهند یا آن را منحرف کنند و یا این که او را تهدید کنند. غافل از این که اگر این لغزش صورت بگیرد با سقوط در آتش مواجه خواهیم بود. امروز یکی از عواملی همچون کثرت پرونده و ارباب رجوع و کمبود کادر قضایی به مخاطرات کار ما افزوده است که البته این عوامل، عوامل عرضی است.

  رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه علاج و نسخه درمان برای مخاطرات ذاتی و عرضی وجود دارد، تصریح کرد: درمان آن اخلاق، معنویت، تقویت ارتباط با خدا و خدامحوری است؛ بنابراین می طلبد که ما بیش از دیگران به این موضوع مهم اهتمام داشته باشیم.

  وی در پایان گفت: ماه رجب و برکات این ماه این شرایط را فراهم می کند که بتوانیم با تقویت بنیه معنوی خودمان این سختی ها و مخاطرات را به سلامت پشت سر بگذاریم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
15