جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73262
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 11:20
  تعداد بازدید : 501

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی:

  هیچ مصداقی برای ادعای ورود پول های کثیف به انتخابات کشور ارائه نشده است

  اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته به منظور پیگیری ادعاهایی مبنی بر ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات، با دعوت از معاون اول قوه قضاییه خواستار توضیحاتی پیرامون این مساله شدند. «ابوالفضل ابوترابی» عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات این جلسه در گفت وگو با «حمایت» اظهار کرد: در ابتدای این جلسه بحث های مربوط به موسسه مالی «میزان» و جزئیات آن مطرح شد.

   «ابوالفضل ابوترابی» عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات این جلسه در گفت وگو با «حمایت» اظهار کرد: در ابتدای این جلسه بحث های مربوط به موسسه مالی «میزان» و جزئیات آن مطرح شد.
  وی ادامه داد: بعد از ارائه جزئیاتی از قول معاون اول دستگاه قضا، اعضای کمیسیون قضایی با بیان نقل قول وزیر کشور سوالاتی را از آقای محسنی اژه ای پرسیدند.ابوترابی یادآور شد: در نشست با معاون اول قوه قضاییه یکی از مباحث مطرح شده این بود که آیا مصداقی برای سخنان وزرای دادگستری و کشور در خصوص موضوع پول‏های کثیف وجود دارد یا خیر؟ که معاون اول قوه قضاییه در این باره اظهار کرد تاکنون هیچ مصداق یا مستندی مبنی بر اینکه آیا پول های نادرست وارد فضای انتخاباتی کشور شده است، از سوی وزیر کشور به دستگاه قضا ارائه نشده است.عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین اعضای کمیسیون قضایی هم به محض طرح این اظهارات از وزیر کشور خواستار ارایه مستنداتی شد تا در صورتی که نماینده ای از طریق پول های نادرست وارد دستگاه اجرایی و قانون گذاری کشور شده است، موضوع را به طور جدی پیگیری کند اما تا کنون موردی به ما معرفی نشده است.
  وی در پاسخ به این سوال که علت بیان این اظهارات از سوی وزیر کشور را چه می دانید؟ هم گفت: اعضای کمیسیون قضایی به درستی نمی دانند که بیان این ادعاها ناشی از چه مساله ای می تواند باشد اما به نظر می رسد که این اظهارات در حد احتیاطی است تا نظارت بر جریان انتخابات در پیش رو با جدیت بیشتری دنبال شود.ابوترابی در ادامه اظهارات خود از پیشنهادش به کمیسیون شوراهای مجلس در بحث جلوگیری ورود پول کثیف به عرصه انتخابات خبر داد و افزود: پیشنهادی به کمیسیون شوراها داده ایم که مرتبط با طرح اصلاح قانون انتخابات است. بر اساس این پیشنهاد هر نامزد پس از انتخابات منابع مالی خود را بصورت شفاف و مکتوب به شورای نگهبان ارسال کند و اگر مشخص شد که گفته های او دروغ است مشمول مجازات های تعیین شده می شود.گفتنی است؛ وزیر کشور اواخر روزهای پایانی سال 93 بود که از ورود پول های کثیف به حوزه سیاست، انتخابات و انتقال قدرت سیاسی در کشور خبر داده بود اما هنوز هیچ مستندی برای این اظهارات مطرح نشده است. 

  وزیر کشور سه شنبه به کمیسیون شوراها توضیح می دهد
  در این راستا رئیس کمیسیون شوراها نیز از حضور وزیر کشور در کمیسیون متبوعش برای قسمتی از توضیحات درباره پول های کثیف خبر داد. امیر خجسته افزود: اگر نمایندگان مجلس لازم بدانند وزیر کشور می تواند توضیحات خود را درباره پول های کثیف به مجلس نیز ارائه دهد، اما تاکنون نمایندگان چنین درخواستی را ارائه نداده اند.رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین درباره شائبه ای که برخی رسانه ها از غیرمستند بودن حرف های وزیر بیان می کنند، گفت: وزیر کشور در این باره مستنداتی داشته است که در ابتدا این مستندات را در کمیسیون بیان خواهد کرد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28596334
اکنون :
156