جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73171
  تاریخ انتشار : 30 فروردین 1394 13:2
  تعداد بازدید : 562

  معاون کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه:

  ایران دیپورت اجباری را خلاف حقوق بشر می داند

  معاون کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه با انتقاد از پدیده دیپورت اجباری از سوی برخی کشورهای غربی تاکید کرد: از منظر ما بازگشت داوطلبانه هر ایرانی به کشور خود ایرادی ندارد و سفارتخانه ها موظف هستند زمینه این بازگشت را فراهم کنند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در پی سفر وزیر امورخارجه استرالیا به کشورمان، حسن قشقاوی، معاون کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه دلایل این سفر را بررسی کرد.

  وی انگیزه این سفر را مبتنی بر ایجاد روابط دوجانبه و تحولات مربوط به مسائل هسته ای دانست و گفت: استرالیایی ها همواره در خصوص بحث پناهندگی دیدارهایی را با مقامات ایرانی داشته اند و سخت گیری ها نیز در این زمینه جدا از مهاجرت پذیری این کشور نیست.

  قشقاوی این مسئله را مرتبط با پدیده ایران هراسی عنوان کرد و افزود: در این راستا انگیزه های کاذبی برای سفر به این کشورها ایجاد می شود و قوه قضاییه نیز در این راستا بسیار قوی عمل می کند.

  قشقاوی ادامه داد: همه دولت های مهاجرپذیر ابتدا سعی می کنند نیروها را غربال کنند و آن بخشی که احساس می کنند برای جامعه شان مفید خواهند بود را در یک پروسه زمانی جذب می کنند.

  وی اضافه کرد: بخشی که مایل به جذب آن ها نیستند، به حوزه کنسولی سفارتخانه ارجاع داده می شوند تا دیپورت اجباری شوند.

  قشقاوی اصلی ترین خواست غربی ها و کشورهای مهاجرپذیر را مبتنی بر پذیرش دیپورت اجباری از سوی جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: ایران دیپورت اجباری را خلاف حقوق بشر می داند؛ در حالیکه از منظر ما بازگشت داوطلبانه هر ایرانی به کشور خود هیچ ایرادی ندارد و سفارتخانه های ما موظف هستند زمینه این بازگشت را فراهم کنند.

  وی با بیان اینکه هیچ آماری از پناهجویی نداریم، دلایل این فقدان آماری را امتناع پناهنده ها از ارائه آمار عنوان کرد.

  قشقاوی تصریح کرد: اصل پناه جویی از نفاق عظیمی برخوردار است؛ چراکه این امر یکی از شگفت انگیزترین اقدامات غیرانسانی است.

  وی خاطرنشان کرد: اگر دیپورت اجباری در میان نباشد، هیچ مشکلی نخواهیم داشت؛ چراکه حق هر ایرانی است که به سرزمین مادری خود بازگردد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
26