جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73003
  تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 13:46
  تعداد بازدید : 713

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان:

  بیکاری عامل مهم در بروز جرائم است

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان بیکاری را عامل مهمی در رشدجرائم دانست و گفت: اشتغالزایی رابطه مستقیمی با کاهش بسیاری از جرائم دارد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، مهدی بخشی اظهار کرد: بیشتر پرونده های سال ۹۳ مربوط به سرقت و ضرب و جرح بوده است و باید در جهت کاهش جرم کارهای ریشه ای در کل کشورانجام شود. 

  وی همچنین تعداد زیادی از پرونده های کل کشور را مربوط به تصادفات دانست و بیان کرد: اگر زیرساخت ها درست و فرهنگ رانندگی صحیح در کشور نهادینه شود شاهد کاهش چشمگیری در این زمینه خواهیم بود. 

  بخشی تاکید کرد: چنانچه شرکت ایرانسل هنگام تحویل سیم کارت دقت نماید و مشخصات متقاضی را به صورت صحیح و کامل دریافت نماید، درصد بالایی از مزاحمتهای تلفنی و جرائمی که متأسفانه با سیم کارت ایرانسل انجام می شود کاهش خواهد یافت. 

  دادستان سیرجان عنوان کرد: بایستی کلیه املاک کشور سند دار شوند تا درصد قابل توجهی از اختلافات ملکی در آینده حل و فصل گردد. 

  این مقام قضایی کار کردن در دستگاه قضایی را دارای دشواری های خاص دانست و گفت: کار در دستگاه قضا دشواری های خاص خودش را دارد، زیراحجم کار بسیار بالاست و میزان کاری که در طول یک روز به یک قاضی محول می شود بیش از توان یک فرد است. 

  وی ادامه داد: توقعات بیش از حد مراجعین نیز مزید بر علت شده است و به نظر بنده ۱۰ سال کار در دستگاه قضایی در وضعیت فعلی با ۳۰ سال خدمت در بعضی ادارات دیگر برابری می کند. 

  بخشی بیان کرد: فشار روحی زیاد و از طرف دیگر کار در ساعات غیراداری حتی در منزل موجب بازماندن قضات از امور خانواده خصوصاً تربیت فرزندان می شود اما با داشتن مشکلات فراوان آنچه که موجب رضایتمندی قضات گردیده است شیرینی برخورد با ظالم و رساندن مظلومی به حقش است. 

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان تعداد پرونده های ورودی در سال گذشته را ۹ هزار و ۳۰۹ پرونده اعلام و اظهار کرد: در این مدت تعداد ۹ هزار ۹۸۹ فقره پرونده مختومه گردیده و این در حالی است که این مجموعه جهت تحقیق و تعقیب دارای ۴ نفر دادیار و یک نفر بازپرس است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
30