جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73002
  تاریخ انتشار : 26 فروردین 1394 13:35
  تعداد بازدید : 607

  رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان یزد:

  باید احساس عدالت را برای مردم ایجاد کرد

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد گفت: اجرای قانون وظیفه همه است و مجموعه قوانین در نظام جمهوری اسلامی ایران باید به اجرا و احساس عدالت در جامعه منتهی شود و امنیت را برای مردم به وجود آورد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، غلامعلی دهشیری در جمع قضات دادگستری شهرستان یزد اظهار کرد: عدالت و احساس عدالت موجب تقویت دل ها و قلب هاست. 

  وی ایجاد احساس عدالت را منوط به سه عامل دانست و ادامه داد: احساس عدالت یا ناشی از قوانین جامع و کامل است یا می تواند ناشی از رفتار و برخورد ما با مردم و ارباب رجوع باشد و یا با صدور آرای متقن و مستدل، احساس عدالت بین مردم حاکم خواهد شد. 

  رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد بر اهمیت احساس عدالت در جامعه تأکید کرد و گفت: احساس عدالت از اصل عدالت تأثیرگذار تر و مهم تر است، چرا که جامعه با این احساس می تواند به حرکت خود ادامه دهد. 

  این مقام قضایی در نحوه برخورد با ارباب رجوع، نوع رفتار را بسیار حائز اهمیت در خلق احساس عدالت دانست و افزود: برخورد مناسب و رفتار شایسته در محاکم قضایی از ظرایف کار است که ارباب رجوع دستگاه قضایی را آرام کرده و به جامعه سکینه می دهد. 

  دهشیری گفت: وقتی یک ساعت و یک لحظه عدالت ورزی با عبادت هفتاد سال مقایسه شده است، نشان از سختی کار و اهمیت بالای عدالت ورزی دارد. 

  وی با تشکر از آراء خوب و متقن محاکم دادگستری شهرستان یزد اظهار کرد: یکی از مؤلفه های احساس عدالت در جامعه رأی است که چکیده دانش، فهم، استنباط و استدلال قاضی است و این مهم در شهرستان یزد از کیفیت و اتقان بسیار خوبی برخوردار است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
32