جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72949
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 14:34
  تعداد بازدید : 417

  یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

  عدم حسن اجرا و نظارت، دلیل اصلی افزایش قاچاق سوخت است

  یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس معتقد است: نبود حسن اجرا و نظارت کافی دلیل اصلی افزایش قاچاق سوخت است و هیچ کمبود قانونی وجود ندارد.

  محمد علی اسفنانی در گفت وگو با خبرگزاری ایسنا، در خصوص افزایش قاچاق سوخت در کشور گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز قانونی جامع است و همه آنچه وصف قاچاق پیدا می کند را در بر می گیرد که سوخت نیز زیر مجموعه این قانون است.

  وی ادامه داد: هر کالایی که از مواضع غیر قانونی خارج یا داخل شود کالای قاچاق محسوب می شود که از جمله آنها سوخت است و تمامی مقررات شامل آن نیز می شود.

  این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطر نشان کرد: سوخت وجه ممیزیه ای ندارد که نیاز به تدوین و تصویب قانونی مجزا داشته باشد البته کمیسیون قضایی اصلاحیه ای دراین رابطه به تصویب رسانده که در انتظار نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است که دقت نظر در جلوگیری از قاچاق افزایش می یابد و نقایص موجود نیز برطرف می شود.

  اسفنانی با تاکید بر اینکه مسلما مشکل اصلی در بخش اجرا و نظارت است تصریح کرد: در حال حاضر اجرای این قانون دچار مشکلی اساسی است که نظارت بر حسن اجرای قوانین می تواند این مشکل را حل کند، بنابراین دستگاههای نظارتی باید هر چه بیشتر تقویت شوند تا شاهد کاهش قاچاق بخصوص قاچاق سوخت باشیم.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
51