جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72934
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 13:30
  تعداد بازدید : 380

  رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز:

  بیش از ۳۵ درصد پرونده ها با صلح و سازش مختومه می شود

  رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز تشریح کرد: بیش از ۳۵ درصد پرونده ها با صلح و سازش مختومه می شود.

  به گزارش خبرگزاری میزان، لقمان کیاپاشا با بیان اینکه در سال ۹۳ بیش از ۹۵ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان البرز وارد شده است، اظهار کرد: آمار نشان می دهد پرونده های ورودی به شورای حل اختلاف استان البرز در سال گذشته افزایش داشته است. 

  وی با بیان اینکه حدود هفت درصد از موجودی پرونده های ورودی به شوراهای حل اختلاف استان البرز کسر شده است که این آمار نشان دهنده کاهش پرونده های موجودی است، گفت: میزان مصالحه سال گذشته در مقایسه با سال ۹۲ حدود ۵ درصد افزایش داشته است. 

  معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه پرونده هایی که در سال ۹۳ با قابلیت صلح و سازش در شورای های حل اختلاف سطح استان البرز مطرح شد را بررسی کرده ایم، خاطرنشان کرد: میزان ۳۵ درصد از این پرونده ها با صلح و سازش مختومه اعلام شدند. 

  کیاپاشا با اشاره به پرونده های مطالبه نفقه، استرداد جهیزیه و مطالبه اجرت المثل که مرتبط با دادگاه خانواده هستند، اظهار کرد: در سال ۹۳ دادگاه های خانواده تا سقف صلاحیت شورای حل اختلاف این پرونده ها را به شوراهای حل اختلاف استان البرز برای رسیدگی ارجاع دادند. 

  وی با بیان اینکه می توان پرونده هایی را که با مصالحه ختم شده اند در سال های ۹۲ و ۹۳ با یکدیگر مقایسه کرد، گفت: از لحاظ مقایسه ای میزان پرونده هایی که قابلیت صلح و سازش داشته اند و با مصالحه مختومه شده اند در سال گذشته افزایش یافته است. 

  معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه ۱۱۸ شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان البرز مشغول به فعالیت هستد، گفت: برخی از این شعب از صبح شروع به فعالیت می کنند و برخی دیگر از این شعب فقط بعد از ظهر ها فعالیت دارند و برخی دیگر از این شعب در هفته سه روز به صورت عصرگاهی فعالیت دارند. 

  کیاپاشا با بیان اینکه تعدادی از کارکنان شعب شورای حل اختلاف استان البرز به صورت افتخاری فعالیت می کنند، بیان کرد: در سال ۹۳ کلیه کارکنان شورای حل اختلاف که شرایط بیمه شدن را داشتند بیمه شدند. 

  معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: حدود ۵۰ نفر از قضات دادگستری به عنوان قاضی شورا با شوراهای حل اختلاف استان البرز همکاری می کنند.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
22