جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72928
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 13:18
  تعداد بازدید : 742

  نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

  ادعای بدون سند می تواند تهمت و تشویش اذهان عمومی باشد

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه گفت: چنانچه ادعایی بدون استناد باشد ،می تواند در زمره تهمت و تشویش اذهان عمومی قرار بگیرد پس توصیه می کنم افراد اگر مطلب مستندی دارند، ارائه دهند.

  به گزارش  خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه در ادامه هفتاد و هفتمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به اینکه امسال 2 انتخابات در پیش داریم، آیا قوه قضائیه با گروه های خودسر که قصد برهم زدن تجمعات را دارند، برخورد می کند، اظهار کرد: در این زمینه معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با همکاری سایر دستگاهها فعال است. معاونت پیشگیری اگر سایر دستگاهها به میدان نیایند، توفیق بالایی نخواهد داشت. البته این طور نیست که بی توفیق باشد اما اگر خود دولت و همه دستگاه ها به میدان بیایند حتما معاونت پیشگیری از وقوع جرم نیز موفقیت بیشتری خواهد داشت.
  وی افزود: ما امیدواریم با همکاری نیروی انتظامی، وزارت کشور و سیستم اطلاعاتی کاری کنیم که هیچ فردی کار خلاف قانونی انجام ندهد، چرا که هرکس برخلاف قانون عمل کند هم به ضرر دیگران و هم به ضرر خود اقدام کرده است ان شاالله همه ملتزم به رعایت قانون باشیم.

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در ایام تعطیلات نوروز حادثه تروریستی در حمیدیه رخ داد که عوامل آن دستگیر شدند .آیا عوامل این حادثه در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته اند یا خیر و این که انگیزه این افراد چه بوده است تصریح کرد: هرکس که دستگیر شود و به بازداشتگاه برود حتما برای وی پرونده تشکیل شده است و در واقع هیچکس به بازداشتگاه نمی رود و دستگیر نمی شود مگر براساس حکم قانون. اگر جرم در زمره جرایم مشهود نیز باشد ظرف 24 ساعت پرونده تحویل قوه قضاییه می شود.
  معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در خصوص این موضوع نیز پرونده تشکیل شده و در حال بررسی و رسیدگی است ولی از بیان جزئیات معذور هستم. ان شاالله در مراحل بعدی توضیحات بیشتری در این زمینه خواهم داد ولی به طور کلی پرونده اکنون در دستگاه قضایی است و رسیدگی ادامه دارد، امیدوار هستیم زودتر این پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و به دادگاه برود.

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است در سال 94 اختیارات قضات شورای حل اختلاف افزایش یابد گفت: شورای حل اختلاف نهادی است که از سال 81 کار خود را آغاز کرده و تا به امروز اقدامات خوبی انجام داده است. البته اساس کار شورای حل اختلاف صلح و سازش است و باید به همین شکل باشد .در واقع قانون به قضات شورای حل اختلاف اختیارات قضایی داده است ولی اساس کار شورای حل اختلاف باید صلح و سازش باشد چرا که این امر برکات زیادی دارد و باری از دوش قوه قضاییه بر می دارد.

  وی با بیان اینکه در تلاش هستیم که شورای حل اختلاف را تقویت کنیم ادامه داد: اخیرا لایحه ای به مجلس در این زمینه ارائه شده و اختیاراتی افزون به شوراهای حل اختلاف داده است و امیدوار هستیم باز از این فرصت نیز استفاده کرده و آنچه به نفع کشور است برای خدمت رسانی به مردم مورد توجه شوراها قرار گیرد.

  سخنگوی قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده دادستان سابق تهران و اینکه زمان رسیدگی پرونده وی 5 اردیبهشت اعلام شده است و آیا قرار است به غیر از پرونده تامین اجتماعی پرونده کهریزک نیز مورد رسیدگی قرار گیرد یا خیر افزود: شکایت یکی از صاحبان دم پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و به دادگاه رفته است و تعیین وقت شده که ادامه همان پرونده کهریزک است و در پرونده تامین اجتماعی هنوز وقت دادگاه مشخص نشده. بخشی از این پرونده به دادگاه رفته است؛ ولی بخش عمده ای از آن در دادسراست و تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
29