جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72927
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 12:58
  تعداد بازدید : 558

  نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

  رفع تصرف 710 هکتار از اراضی ملی در استان تهران/شدت عمل نسبت به تهدیدکنندگان امنیت مردم

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه مبارزه با زمین خواری را به عنوان اولویت دیگر دستگاه قضا در سال جاری معرفی کرد و گفت:در استان تهران حدود 710 هکتار از اراضی ملی که به ناحق مورد تصرف قرار گرفته بود، در سال 93 رفع تصرف شد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه بعدازظهر امروز در ادامه نشست خبری خود مبارزه با زمین خواری را به عنوان اولویت دیگر دستگاه قضا در سال جاری معرفی کرد و ادامه داد: مبارزه با زمین خواری و کسانی که به منابع ملی دست اندازی می کنند از دیگر برنامه های قوه قضاییه در سال 94 است.
  سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: البته در این زمینه در تلاش بوده و مصمم هستیم در سال 94 با همه کسانی که در جهت تخریب و دست اندازی به منابع ملی قدم بر می دارند، برخورد کنیم. 

  وی افزود: بحمدالله در سال گذشته ، عملکرد و کارنامه بسیار خوب و درخشانی در این زمینه داشتیم.در عین حال معتقدیم که باید بیشتر کار کرد. نهادهای مختلف از جمله دولت، مجلس و قوه قضاییه در این زمینه بسیار خوب کار کردند.

  سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: در تهران در سال گذشته حدود 710 هکتار از اراضی ملی که مورد تصرف قرار گرفته بود، رفع تصرف شد و هزار و 500 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تخریب شد. در سراسر استان های کشور تقریبا به همین منوال میلیون ها متر مربع از اراضی که به صورت غیرقانونی تصرف شده بود، رفع تصرف و بسیاری از مواردی که غیرمجاز ساخته شده بودند،تخریب شدند .

  معاون اول قوه قضاییه خاطر نشان کرد: مصمم هستیم با همکاری دولت با نهادها و ارگان هایی که مجوز صادر می کنند، هماهنگی لازم را انجام دهیم که ان شاءالله خود دولت و شهرداری ها در همان مرحله اول اجازه ندهند تصرف صورت گیرد و ساختمان غیرمجاز ساخته شود .بارها تکرار کرده ام که دستگاه های دولتی اگر به وظایف خودشان به درستی عمل کنند نیازی به تخریب نخواهد بود. 

  وی یادآور شد: امیدوار هستیم با همکاری یکدیگر در این زمینه نیز اقدامات بهتری را انجام دهیم.

  حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژیه برخورد با کسانی که امنیت مردم را به مخاطره می اندازند برنامه دیگر قوه قضاییه در سال 94 معرفی کرد و ادامه داد: همانند سال های گذشته بلکه شدیدتر مبارزه جدی با همه کسانی که امنیت مردم را به مخاطره می اندازند خواهیم داشت. با سوداگران مرگ قاچاقچیان مواد مخدر، اشرار و اراذل و با کسانی که به نحوی امنیت مردم و جامعه را هدف گرفته اند، برخورد خواهد شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
48