جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72926
  تاریخ انتشار : 25 فروردین 1394 12:39
  تعداد بازدید : 418

  طراحی تشکیلات سازمان قضایی نیروهای مسلح منطبق با قانون آیین دادرسی کیفری

  معاون نظات و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: ساختار جدید تشکیلات قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح متناسب با قانون جدید آیین دادرسی کیفری طراحی شده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود صفری در جمع مدیران سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار کرد: در ساختار جدید در مجموع 345 پست قضایی اضافه شده و میزان پست های قضایی از 693 پست به 1038 پست افزایش یافته است.

  وی گفت: پست های جدید شامل 28 معاون قضایی، 51 رئیس شعبه دادگاه تجدیدنظر و 102 مستشار شعب دادگاه تجدید نظر است.

  صفری افزود: همچنین 132 مستشار برای شعب دادگاه نظامی یک و 32 دادرس علی البدل ویژه دادگاه تجدیدنظر پیش بینی شده است.

  معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه در ساختار جدید بنا نیست به کادر قضایی اضافه شود، گفت: همه استان ها باید خودشان را با وضعیت جدید مطابقت دهند و قضات مورد نیاز خود را در بخش تجدیدنظر از دادگستری استان یا به صورت مأمور از استان همجوار تأمین کنند.

  وی در ادامه به بیان تذکراتی درباره مسائل مختلف اداری و مدیریتی پرداخت.

  معاون نظارت و بازرسی بر نظارت مستمر بر عملکرد قضات در سامانه مدیریت پروندها «سمپ» تاکید کرد و افزود: کلیه فعل و انفعالات پرونده ها باید در این سامانه ثبت شود، این شاخص در ارزیابی ها گنجانده شده و کسانی که خوب عمل کنند تشویق و کسانی هم که بد عمل می کنند، تذکر می گیرند.

  صفری رعایت اخلاق اسلامی در برخورد با ارباب رجوع را ضروری دانست و افزود: خوشبختانه سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مورد وضعیت خوبی دارد، ولی اگر در جایی شنیدید که برخورد بدی صورت گرفته حتماً متذکر شوید.

  وی از بازنگری طرح ارزشیابی کارکنان سازمان قضایی نیروهای مسلح خبر داد و گفت: برای اینکه ارزیابی ها ادراکی و ذهنی نباشد با بازنگری صورت گرفته کاربرگ های ارزیابی برای همه کارکنان و تمامی پست ها طراحی و از ویژگی های فردی تا وظایف شغلی در آن گنجانده شده است.

  صفری افزود: نتیجه این ارزیابی ها در سوابق افراد درج و هر نوع اظهارنظر درباره ارتقاء و سایر تصمیمات راجع به آنان بر اساس این ارزیابی ها صورت می گیرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28666689
اکنون :
92