جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56164
  تاریخ انتشار : 31 تیر 1393 13:44
  تعداد بازدید : 360

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

  پیشگیری از کاهش جمعیت تنها با سیاست های تشویقی امکان پذیر است/ مخالف لحاظ قانون مجازات اسلامی در این طرح بودم

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه لحاظ کردن قانون مجازات اسلامی در ارتباط با طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش جمعیت شدنی نبود، گفت: از ابتدا مخالفت خود را در این باره اعلام کردم و هنوز نیز معتقدم که اقداماتی مانند فرهنگ سازی و آگاه کردن افراد می تواند تا حدود زیادی اثر بخش واقع شود.

  شهلا میرگلوی بیات در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش جمعیت، افزود: من با لحاظ کردن قانون مجازات اسلامی در ارتباط با این طرح به شدت مخالف بودم زیرا بر این باورم که اقداماتی مانند فرهنگ سازی و آگاه کردن افراد از عمل های جراحی مانند وازکتومی می تواند تا حدود زیادی اثر بخش واقع شود.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ مخالفتی برای افزایش جمعیت وجود ندارد، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این طرح به آن اشاره شده بود قوانینی بود که سال های قبل در ارتباط با کاهش جمعیت به کار گرفته شد و در این طرح تلاش شد تا این قوانین مورد بازبینی واقع شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: بدون شک روش های قهری و تنبیهی برای عمل هایی مانند وازکتومی نتیجه بخش نخواهد بود و بر این اساس من یکی از کسانی بودم که در کمیسیون بهداشت نسبت به استفاده از قانون مجازات اسلامی در این طرح مخالفت خود را صریح اعلام کردم.

  وی یادآور شد: به عقیده من باید به شعور و درک مردم احترام گذاشت و از راهکارهای دیگری برای افزایش جمعیت مانند درنظر گرفتن سیاست های تشویقی و بسته های حمایتی استفاده کرد.

  میرگلوی بیات درباره روند بررسی طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش جمعیت در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یادآور شد: این طرح 4 ماده ای از ابتدا از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس جمع آوری شد و افرادی که آن را به امضا رساندند از اصل ماجرا اطلاعی نداشتند زیرا در ابتدا هدف این طرح تنها لغو قوانینی بود که حکم بازدارندگی برای افزایش جمعیت در کشور را داشت.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم، ادامه داد: بعد از آنکه کلیات طرح مذکور در صحن به تصویب رسید جزئیات آن در کمیسوین بهداشت و درمان مجلس مورد بحث و بررسی واقع شد و ما نیز نمایندگانی از سوی کمیسیون های اجتماعی، قضایی و حقوقی و فرهنگی دعوت کردیم تا با حضور آنها جزئیات آن بررسی شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: طی جلسات متعدد کمیسیون 4 نفره ای متشکل از کمیسیون های اجتماعی، قضایی و حقوقی و فرهنگی تشکیل شد تا قانون مجازات اسلامی از این طرح 4 ماده ای برداشته شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در نهایت قرار شد تا بر اساس قوانین نظام پزشکی اقداماتی صورت گیرد به گونه ای که اگر عمل های جراحی مانند وازکتومی نیز صورت گرفت بر اساس قوانین نظام پزشکی با فرد برخورد شود که این برخورد ممکن است در قالب تذکر شفاهی یا کتبی یا جرایم دیگر باشد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20