جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56102
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 15:59
  تعداد بازدید : 433

  حقوق زیست محیطی، در زمان و مکانی خاص نمی گنجد

  رئیس اداره محیط زیست شهرستان های ملارد و شهریار گفت: حقوق محیط زیست، حوزه ای است که تأثیرات آن در نسل های بعدی و آیندگان و در بلند مدت ظهور و بروز پیدا می کند و در زمان و مکانی خاص نمی گنجد.

  عزیز عبدالزاده، رئیس اداره محیط زیست شهرستان های ملارد و شهریار در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران ، ضمن اشاره به نقش تضمین کننده و حیاتی حقوق زیست محیطی به عنوان مولفه ای که متضمن حیات و سلامت جامعه و نسل های بعدی خواهد بود اظهار داشت: عرصه مذکور، عرصه حساس حیات، زیست و زندگی محسوب می شود و در واقع امر در صورت به مخاطره افتادن چنین حوزه ای، جان و سلامت جامعه تحت الشعاع قرار می گیرد که این امر موید ضرورت توجه هرچه بیشتر به ابعاد فراخ و گسترده این عرصه است. 

  وی در ادامه افزود: محیط زیست را نمی توان در زمان و مکانی خاص گنجاند و دامنه آن بسیار گسترده و وسیع است و با سلامت جامعه گره خورده است و در صورت اتخاذ تدابیر و تمهیدات هوشمندانه طبیعت و بشر آینده از آن بهره مند می شوند و در غیر این صورت آیندگان با چالش جدی و ضایعات وحشتناک غیرقابل جبرانی مواجه خواهند شد. 

  عزیز عبدالزاده در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند، نباید عرصه محیط زیست را با نگاه تجملاتی رصد نمود و نسل امروز باید منابع را متعلق به ملت و آیندگان قلمداد نمایند و خود را امانت دار این عرصه حساس بدانیم و در این جهت کلیه مسئولین ذی ربط مردم و شهروندان در مقابل این امانت مسئولند که احترام به قوانین زیست محیطی و رعایت آن و عزم ملی کلیت جامعه در طیف های گوناگون، در جهت حفاظت از محیط زیست، در تأمین سلامت پایدار این نظام نقش برجسته و تعیین کننده ای را ایفا می کند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
19