جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56087
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 13:47
  تعداد بازدید : 496

  بیانیه وزیر بهداشت در خصوص امداد رسانی به مردم غزه:

  سکوت سازمان های بین المللی و کوتاهی در امدادرسانی به مردم غزه نقض حقوق بشر است

  وزیر بهداشت با انتشار بیانیه ای، بی توجهی سازمان های بین المللی برای توقف حملات به غزه و کوتاهی در امداد رسانی به مردم بی دفاع را نقض حقوق بشر خواند.

  به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: مسدود کردن راه های ارسال غذا و دارو و حملات مکرر به امدادگران، مراکز درمانی و آمبولانس های ارجاع بیماران در غزه و ممانعت از خروج بیماران از گذرگاه رفح برای مداوای موثر با دشواری های فزاینده ای همراه است و منجر به کشته شدن بسیاری از کودکان و زنان بی دفاع در غزه شده است.

  در این بیانیه همچنین با تاکید بر اینکه محرومیت مردم بی دفاع غزه از نیازهای اولیه انسانی نقض حقوق بشر است، آمده است: ضروری است سازمان های بین المللی برای توقف هرچه سریع تر این جنایات بشری اقدام کرده و زمینه هرچه زود تر امداد رسانی به مردم در محاصره غزه را فراهم آورند.

  وزیر بهداشت در این بیانیه خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حملات، آمادگی کامل خود برای تأمین تجهیزات و داروی مورد نیاز مجروحان غزه را اعلام می دارد. بیمارستان های جمهوری اسلامی ایران آماده پذیرایی از مصدومینی هستند که به مراقبت های پزشکی و اعمال جراحی پیچیده نیاز دارند.

  متن کامل بیانیه بدین شرح است:

  بسم ا... الرحمن الرحیم

  حملات جنگنده های رژیم غاصب صهیونیستی به مناطق مختلف غزه، فاجعه ای انسانی را رقم زده و با وجود بیش از340 شهید و بیش از صدها تن مجروح، مجامعی بین المللی، تنها به صدور بیانیه ها و اعلام نگرانی و تأسف اکتفا کرده اند.

  بیش از دو سوم قربانیان حملات صهیونیست ها به شهر غزه را کودکان و زنان بی دفاع تشکیل می دهند در حالیکه مهاجمان راه های ارسال غذا و دارو همچون گذرگاه رفح را برای مردم مظلوم غزه مسدود کرده و حتی گروه پزشکی و امداد گران و مراکز درمانی و آمبولانس های امداد را نیز مکررا مورد تعرض این حملات قرار داده اند مجامع بین المللی و محافل حقوق بشر سکوت کرده اند.

  در جهانی که گاه برای کشته شدن حیوانات جنجالی تبلیغاتی به راه می افتد، صهیونیست ها بی پروا به جنایات خود ادامه می دهند، کودکان را در زمین بازی، مادران را در خانه ها، پیرمردان و پیرزنان را در بیمارستان ها بمباران می کند و به شهادت می رسانند. انسانیت به کدام وادی گام نهاده که رژیمی غاصب می تواند بی واهمه جنایتی را آغاز کند؛ دامنه اش را گسترش دهد و به تمام قوانین بین المللی بی توجه باشد و هر فعل زشت و پلشتی را به انجام رساند؟

  امدادرسانی از وظایف و اصول دینی و انسانی است و محرومیت مردم بی دفاع غزه از نیازهای اولیه انسانی نقض حقوق بشر است. ضروری است سازمان های بین المللی برای توقف هرچه سریع تر این جنایات بشری اقدام کرده و زمینه هرچه زود تر امداد رسانی به مردم در محاصره غزه را فراهم آورند.

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حملات، آمادگی کامل خود برای تأمین تجهیزات و داروی مورد نیاز مجروحان غزه را اعلام می دارد. بیمارستان های ما آماده پذیرایی از مصدومینی هستند که به مراقبت های پزشکی و اعمال جراحی پیچیده نیاز دارند.

  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تمام وزرای بهداشت و درمان جهان و به ویژه کشورهای اسلامی می خواهد، سکوت خویش را بشکنند و در اقدامی هماهنگ و بین المللی، تلاش کنند راهکاری برای رساندن غذا و دارو به مجروحان، مصدومان و داغ دیدگان غزه فراهم شود و با اتخاذ آتش بسی هر چند موقت، مجروحان این رخ داد ددمنشانه را از طریق زمین و هوا از منطقه خارج سازند.به امید روزی که همه ساکنان این کره خاکی در امنیت و رفاه زندگی کنند و سایه شوم جنگ و زیاده طلبی از سر انسان ها رخت بربندد.

  دکتر سید حسن هاشمی

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
24