جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56084
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 13:39
  تعداد بازدید : 542

  معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

  جزئیات آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزان

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه با منشور حقوقی شهروندی که از سوی رئیس جمهوری اعلام شده هماهنگ هستیم و تکالیف ما مشخص است گفت: بر این اساس موظف شدیم در سایت ها، مجلات، نشریات، فوق برنامه ها، بروشورهای ویژه و کتاب ها به این موضوع توجه کرده و بر اساس یک برنامه، مباحث مربوط به حقوق شهروندی و حقوق دانش آموزی را به دانش آموزان آموزش دهیم.

  دکتر حمیدرضا کفاش در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه چندی پیش منشور حقوق شهروندی از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری تدوین و ابلاغ شد اظهار کرد: پس از آن منشور حقوق دانش آموزی در شورای عالی آموزش و پرورش مورد بحث قرار گرفت. این متن تدوین شده و اکنون مراحل تصویبش را می گذراند.

  وی افزود: البته در منشور حقوق شهروندی، حقوق دانش آموزی پیش بینی شده و در همین راستا موافقت نامه ای میان وزیر آموزش و پرورش و معاون حقوقی رئیس جمهور برای آموزش این حقوق به امضا رسیده است.

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس این تفاهم نامه موظف هستیم مفاهیم و مبانی حقوقی را به دانش آموزان در قالب منابع درسی رسمی و فوق برنامه ها آموزش دهیم تا آنها با حقوق و تکالیف خودشان آشنا شوند افزود: در همین راستا سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی موظف شده است تا این مبانی را وارد کتب درسی کند. در حوزه پرورشی نیز، موظف شدیم در جشنواره ها، اردوها، فوق برنامه ها و کانون های فرهنگی آموزش حقوق دانش آموزان را به عنوان یک اصل پیاده کنیم.

  وی ضمن ابراز امیدواری از فعال شدن این برنامه ها با حضور دانش آموزان از مهرماه سال جاری اظهار کرد: حقوق جمهوری اسلامی منبعث از احکام و مسائل دینی ماست و تفاوت هایی با حقوقی که در غرب مطرح می شود دارد و مبنای آن ارزشی و اسلامی است.

  معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با منشور حقوقی شهروندی که از سوی رئیس جمهوری اعلام شده هماهنگ هستیم و تکالیف ما مشخص است. موظف شدیم در سایت ها، مجلات، نشریات، فوق برنامه ها، بروشورهای ویژه و کتاب ها به این موضوع توجه کرده و بر اساس یک برنامه، مباحث مربوط به حقوق شهروندی و حقوق دانش آموزی را به دانش آموزان آموزش دهیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
17