جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55844
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 14:7
  تعداد بازدید : 518

  اجاره چند روزه سوئیت مبله در تهران غیرقانونی است/ضرورت اخذ مدارک شناسایی از مستاجر

  سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران٬ با غیرقانونی خواندن اجاره آپارتمان مبله در تهران برای یک یا دو شب٬ گفت: اجاره سوئیت یا آپارتمان به این شکل علاوه بر ایجاد اخلال از نظر اقتصادی و امنیتی در کشور به بروز مشکلات اخلاقی نیز دامن می زند.

  حسین طلا در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری درج آگهی هایی در برخی از سایت ها و روزنامه ها در خصوص اجاره آپارتمان مبله در تهران برای یک یا دو شب٬ گفت: اجاره منزل یا آپارتمان به این شکل علاوه بر ایجاد اخلال از نظر اقتصادی و امنیتی در کشور به بروز مشکلات اخلاقی نیز دامن می زند.

  نماینده مردم تهران٬ ری٬ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه کسانی که خواهان اجاره دادن منزل خود برای مدت مشخص حتی یک روز هم هستند باید مجوز لازم را از مراجع مربوطه اخذ کنند٬ افزود: در تهران برخی ها اقدام به واگذاری خانه های مبله برای یک شب یا دو شب کرده اند که این موضوع از دو ناحیه قابل بررسی است٬ یک ناحیه صنفی و تجاری٬ که بر اساس قانون صنفی کشور کسانی که منازل خود را به این شکل اجاره می دهند باید از اتحادیه هتل داران یا اتحادیه مسافر خانه ها مجوز بگیرند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه اجاره دادن منزل جزو فعالیت های صنفی به شمار می رود٬ تصریح کرد: اگر کسی بخواهند منزل و آپارتمان خود را برای مدت یک یا دو شب اجاره دهد فعالیت تجاری انجام داده که این مشمول قوانین صنفی شده و باید اخذ مجوز صورت بگیرد.

  وی با بیان اینکه اجاره منازل و آپارتمان ها برای مدت کوتاه در حوزه امنیتی به بروز مشکلاتی منجر می شود٬ گفت: وقتی کسی خواهان اجاره جایی برای مدت مشخصی است باید مشخصات کامل خود را به متصدی اعلام کند٬ این در حالی است که در چنین منازلی موجر تنها به کسب درآمد فکر می کنند.  تزلزل مبانی اخلاق با وجود سوئیت هایی که بدون دریافت مدرک به مستاجر واگذار می شوند

  طلا ادامه داد: وقتی کسی به این شکل و بدون هیچ مدرکی جایی را یک یا دو شب اجاره می دهد هم در حوزه اقتصادی و امنیتی اخلال ایجاد کرده و هم در حوزه های اخلاقی زیرا معلوم نیست آن شبی که بیتوته صورت گرفته با محارم یا با افراد دیگر بوده است.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اجاره مسکن به مدت کوتاه بدون اخذ مشخصات و مدارک کافی از مستاجر غیرقانونی است٬ افزود: روزنامه ها نیز اگر آگهی با مضمون اجاره سوئیت و منزل با این شرایط منتشر کنند برابر قانون اصناف که این موضوع در سال 92 مصوب شد به طور حتم مجرم شناخته شده و باید احکام لازم از حبس تا جریمه نقدی برای آنان در نظر گرفته شود.

  سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران٬ همچنین از ضرورت برخورد پلیس اماکن نیز با اجاره آپارتمان با شرایط یاد شده خبر داد و گفت: برخورد با چنین پدیده هایی باید با سخت گیری بسیاری برای حفظ امنیت کشور صورت بگیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
37