جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55835
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 13:4
  تعداد بازدید : 549

  دادستان انتظامی قضات اعلام کرد

  فعال شدن بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات

  دادستان انتظامی قضات گفت: مدتی است مطابق مقررات قانونی، بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات فعال شده و در برخی از حوزه ها نیز اقداماتی انجام گرفته است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین شفیعی در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان تهران اظهار کرد: دادگستری استان تهران به عنوان الگو و پیشانی سایر دادگستری های کشور مطرح است انتظار می رود مدیران آن نیز جزء بهترین نیروها باشند که در مسیر اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه مخلصانه تلاش می کنند.

  وی ادامه داد: مجموع رسیدگی ها به تخلفات انتظامی و همچنین نتیجه ارزشیابی ها نشان می دهد که اکثریت همکاران قضایی در سراسرکشور در کمال اخلاص و با دقت کامل و همچنین سلامت نفس انجام وظیفه می کنند و این در حالیست که با مشکلات فراوانی از جمله کثرت پرونده ها نیز مواجه هستند و این مطلب در رسیدگی های انتظامی به دقت لحاظ می شود.

  شفیعی افزود: امر نظارت و رصد کردن عملکرد قضات بسیار مهم است. شاید برآورده کردن تمامی توقعات مردم امری ناممکن باشد؛ زیرا که کثرت کاری شدید بالطبع موجب بروز اشتباهاتی نیز می شود که در رسیدگی ها حتما مورد نظر باید قرار بگیرد، البته هدف از نظارت انتظامی بر قضات اصلاح امور، آموزش و رفع نواقص موجود است، در عین حال معتقدم با تعداد معدودی از همکارانی که بدون توجه به جایگاه خطیر امر قضا متاسفانه از موقعیت خود سوء استفاده کرده و مرتکب جرائم مالی و اخلاقی می شوند در جهت صیانت از اعتبار قوه قضاییه و همکاران زحمتکش به شدت برخورد شود تا خدای ناکرده تشکیلات قضایی و به دنبال امر نظام اسلامی زیر سوال نرود.

  وی خاطرنشان کرد: در این رابطه مدتی است مطابق مقررات قانونی، بازرسی پنهان در دادسرای انتظامی قضات فعال شده و در برخی از حوزه ها نیز اقداماتی انجام گرفته است. استدعای من از مدیران محترم این است که در خصوص مجموعه خود نظارت دقیق نمایند تا حتی الامکان از بروز تخلفات احتمالی پیشگیری شده و از این طریق اعتماد مردم به نظام و دستگاه قضایی مخدوش نشود و ضرورت دارد مدیران در جهت تحقق این هدف مهم با واحدهای نظارتی تعامل تنگاتنگ داشته باشند وبه وظیفه ی نظارتی خود اهتمام کامل بورزند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
27