جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55821
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:43
  تعداد بازدید : 442

  نماینده مردم شاهین‌شهر در اخطاری خواستار شد

  برگزاری جلسه مشترک مجلس با قوه قضاییه/اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو

  نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در اخطاری مستند به اصل 110 قانون اساسی، خواستار برگزاری جلسه مشترک مجلس با دستگاه قضایی شد.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس اظهار کرد: در جلسه شانزدهم تیرماه که خدمت رهبری رسیدیم ایشان بر لزوم تشکیل جلسه مشترک سران قوا، شکل دهی جلسات مشترک و دوجانبه میان قوا و تبادل نظر و استفاده از مشورت های متقابل تاکید کردند.

  وی افزود: علیرغم تاکیدات رهبری در مورد اینکه نه تنها سران، بلکه مدیران سه قوه نیز با یکدیگر جلساتی داشته باشند، هنوز مجلس برای جلسه مشترک با قوه قضاییه برنامه ریزی خاصی نکرده است. ما باید در اجرای این خواسته همت کنیم چرا که همه همکاران مطالبی دارند که می توانند آن را با مسئولین دستگاه قضایی و در فضایی صمیمانه مطرح کنند.

  نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با اشاره به اینکه طرح استیضاح وزیر نیرو 23 فروردین ماه تحویل هیات رییسه شده، یادآور شد: از آن زمان سه جلسه برگزار شده و یک و ماه نیم است که قرار است رییس مجلس جلسه نهایی را برگزار کند. ما تا چه وقت باید صبر کنیم و حق و حقوق مردم از بین برود.

  حاجی در پایان خواستار اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو از سوی هیات رییسه مجلس شد.

  محمدحسن ابوترابی فرد که اداره جلسه را بر عهده داشت در واکنش به اخطار وی، گفت: در مورد برگزاری جلسه مشترک با قوه قضاییه ما پیگیر خواهیم شد که با مدیران ارشد دستگاه قضا جلسه ای ترتیب دهیم.

  وی درباره استیضاح وزیر نیرو نیز گفت: تذکراتی که شما آقای قاضی پور و بعضی نمایندگان درباره استیضاح دادند دغدغه همه ماست. ما در جلسه اخیر هیات رییسه نیز با توجه به اهمیت موضوع آب در اصفهان و ارومیه تصمیم گرفتیم که سریعا جلسه ای با حضور وزیر نیرو و دیگر مقامات ارشد دولت با حضور رییس مجلس و شما همکاران داشته باشیم و موضوع مورد بحث قرار گیرد تا به نقشه راهی برسیم که آرامش شما را فراهم کند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
39